Hlavní stránka
O hře
Časté dotazy
Doplňující pravidla
Ankety a soutěže
Dračí říše

PROROCTVÍ

Doplňující a alternativní pravidla

 • Doplňující pravidlo: Maximum vlastností

  Pokud postava dosáhne maximálního počtu modrých či červených kamínků a měla by získat další, nemůže si vzít další kamínek, ale může si místo toho přeložit kamínek z levé strany na pravou (vyléčit život, doplnit mag).

  Toto pravidlo doporučuji zahrnout mezi běžná pravidla. Za nestvůry, které ti zvýší vlastnosti, totiž bývá jen velmi málo zkušenosti, a tak ke konci spíše blokují herní plochu a překážejí.

  Navíc se tak odstraňuje nepříjemná situace, která může nastat např. v závěru hry. Představ si, že máš osm červených kamínků, ale dva z nich máš nalevo (jsi zraněn), takže máš sílu 6. Zaútočíš na sféru, kterou hlídají Zmučené duše. Za jejich porážku by sis měl zvýšit sílu, ale nemůžeš, protože už máš osm. Takže do druhého boje jdeš se silou 6, zatímco kdybys ještě nebyl na maximu, šel bys do něj se silou 7.

 • Alternativní pravidlo: Řízená krize

  Když je tažena kartička Krize, hráč, který ji táhnul, neháže kostkou, ale místo toho rozhodne, zda krize nastane nebo nenastane.

  Toto je jedna z možností, která trochu pozmění hospodaření se zlatem ve hře. Určitě už jste přišli na to, že je důležité dávat pozor, kdy se otáčí hromádka náhody a jestli už šla Krize. Doufat, že padne šestka, se moc nedá, takže je lepší zlato utratit. Toto pravidlo přidá do hry další taktický prvek: hráč sleduje, komu by krize prospěla a komu uškodila a podle toho se může zařídit. Někdy může být z dlouhodobého hlediska strategické krizi vyvolat i když ztratím hodně zlata: např. pokud vidím, že soupeř by si příští kolo koupil nějaký obzvlášť mocný předmět.

 • Alternativní pravidlo: Zrychlená verze

  Stejně jako je v pravidlech jako alternativa uvedena Delší verze, je možno hrát Zrychlenou verzi: zkrátka každý má do začátku o jednu sílu a o jednu vůli více. Ale to už vás asi napadlo samotné, že? :o]

  Takto sice nebudou všechny kartičky ve hře vyvážené (jsou balancovány na normální délku hry, a některé mírně posunuty tak, aby fungovaly dobře i v delší verzi), ale pokud zrovna nemáte tři hodiny času a chcete se pobavit a rychle si zahrát, proč to nezkusit?

ahoj vlada